logo
Sobota, 23 października 2021
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Uroczystości i Święta - Boże Ciało (czerwiec)

TAJEMNICA „BOŻEGO CIAŁA”
Ks. Jerzy Cholewiński 2011-06-23
Jeśli jesteśmy już na emeryturze, nieczynni zawodowo. Jeśli jesteśmy słabi i chorzy, potrzebujący pomocy innych. Jeśli mamy niewielką pozycje społeczną, albo wcale jej nie posiadamy.

Jeśli moje życie wydaje się szare i bez znaczenia. To i tak jesteśmy potrzebni Bogu, nawet w tych drobnych niepozornych działaniach na jakie nas jeszcze stać. Martin Luter King powiedział kiedyś takie niezwykle mądre słowa:

„Jeśli nie możesz być wielką  rzeką , bądź strumykiem,  ale bądź! 
Jeśli nie możesz być szeroką drogą , bądź ścieżką ,  ale bądź !
Jeśli nie możesz być słońcem, bądź iskierką, ale bądź!”     
                             
Jezus, ukrył się dla nas, w czymś niepozornym, prostym, w maleńkim kawałku chleba. Ale jaką niezwykłą moc i siłę daje nam, ten nadprzyrodzony pokarm, dla naszej duszy. On po prostu tam jest. Dzieci podczas swojej I Komunii św., w naszej parafii, śpiewały takie słowa piosenki: „Kiedyś wino i chleb, teraz Ciało i Krew. Możesz wierzyć lub nie, to naprawdę dzieje się. Ciągle czekasz na cud, niespokojny twój duch, a ja przypomnę, że w ciszy i przy blasku świec cud największy dzieje się...”

Wypatrujesz co dnia, czekasz na jakiś znak, a ja przypomnę, że w ciszy i przy blasku świec, cud największy dzieje się. Na każdym ołtarzu świata. Amen.
 
ks. Jerzy Cholewiński 
Inne homilie na tę niedziele
__________________________________________________________________________________________
Propozycje kazań można wysyłać na adres: redakcja@katolik.pl